CILJEVI PROJEKTA

Primarni cilj je promicanje svijesti o STEM temama i kako su one vidljive u svakodnevnom životu.
Drugi važan cilj je smanjiti rodne nejednakosti u pristupu i stavovima prema STEM temama.

Ostali ciljevi koje želimo postići uključuju:

• Iskustvo različitih vrsta STEM & STEAM aktivnosti u školi.
  • Unaprijediti ključne kompetencije i vještine kroz STEM & STEAM aktivnosti, tj. planiranje, istraživanje, rješavanje problema itd.
  • Pružanje savjeta studentima o znanstvenim i tehnološkim mogućnostima i karijeri za starije učenike.
  • Povećati razinu interesa i postignuća u matematici, znanosti, inženjerstvu i tehnologiji
  • Pratiti i ocjenjivati preferencije i uključenost žena u STEM poslove
  • Podići svijest o rodnoj pristranosti u nastavi i učenju u učionici i kako prekinuti ovaj krug.
  • Unaprijediti nastavne vještine, metodologije kroz razmjenu najbolje prakse, posebno u području znanosti, tehnologija, inženjerstva, umjetnosti i matematike, tj. stavljanje naglaska na iskustveno učenje – rješavanje problema, analiziranje, kritičko mišljenje itd.
  • Povećati međukulturalnu svijest kroz suradnju s nastavnicima i učenicima iz različitih kultura i zemalja.
  • Unaprijediti ICT vještine tj. kroz razmjenu prezentacija, dizajniranje 3D grafike i pripremu kratkih videa
  • Unaprijediti znanje engleskog jezika kroz sve aktivnosti za partnerske škole u kojima engleski nije prvi jezik
  • Razmisliti i identificirati najbolju praksu za dijeljenje s partnerima koji sudjeluju i širom zajednicom tijekom i nakon trajanje projekta
  • Razviti zajedničku web stranicu/blog gdje učenici iz svake organizacije mogu komunicirati i izgraditi jak odnos temeljen na dijeljenju. Ovo ne samo da će poboljšati samopouzdanje učenika već i njihove komunikacijske vještine.