Posebni razredni odjel, u koji su uključeni učenici s posebnim edukativnim potrebama,  osnovan je i neprekinuto djeluje u okviru škole od 2007. godine. U školskoj godini 2023./2024., Posebni razredni odjel broji šest učenika, četiri asistenta u nastavi i razrednu voditeljicu - učiteljicu edukacijske rehabilitacije.  Program rada iz nastavnih područja Hrvatskog jezika, Matematike te Prirode i društva temelji se na programu redovne škole i programima koje provode posebne ustanove za djecu s većim poteškoćama u psihofozičkom razvoju. Rad učitelja temelji se na individualnom pristupu i na aktivnostima integrativne nastave, usvajanju temeljne jezične pismenosti, osnovnih matematičkih znanja i razvoju odgojnih područja poput samozbrinjavanja, vrijednosti rada i napredovanja, brige za zdravlje, prihvaćanja vlastitih poteškoća te promicanja prijateljstva i ljubavi prema okolini i domovini.

Učiteljica edukacijske rehabilitacije izrađuje individualizirane programe prilagođene pojedinačnim sposobnostima svakog učenika, vodeći računa o njihovim jakim stranama. U radu se izdvajaju oni sadržaji  i zahtjevi koje učenici doista mogu savladati. Sadržaji iz nastavnih predmeta  prezentiraju se različitim metodama  i didaktičnim materijalima koji olakšavaju razumijevanje i usvajanje gradiva. Učenicima rad olakšavaju asistenti u nastavi.

U Posebnom razrednom odjelu stvoreno je pozitivno ozračje i povezanost među učenicima. Uz razvijanje perceptivnih sposobnosti, motoričke spretnosti i praktičnih vještine, učenici svaki dan postižu sve veći stupanj samostalnosti u radu i samozbrinjavanju. Izvanučionička nastava provodi se kroz posjete tržnici, parkovima, trgovinama, šetnjama gradom i izletima. Korištenje izvorne stvarnosti potiče prikupljanje činjenica potrebnih za stjecanje znanja iz svih nastavnih predmeta.

Irina Spain