« Svibanj 2024 »

Roditelji....
Autor: Davor Bučević, 23. 4. 2024.

Poštovani roditelji, predragi učenici

Kao ravnatelj Škole, organizacijski ali i pedagoški rukovoditelj Škole, zbog razvijene međusobne komunikacije više dionika uključenih u našu Školu: djece, roditelja, a i pojedinih učitelja, savjetujem vam i molim da prestanete s bilo kakvim daljnjim komentarima loše komunikacije koja se dogodila u proteklih nekoliko dana među navedenima. Prvenstveno roditeljima.

Ne koristite lošu komunikaciju prema drugima jer radite protiv samih sebe, jer ćete dobiti njihovu lošu reakciju prema vama samima i spirala bumeranga se nastavlja.

A najteže jer sve to gledaju prvenstveno vaša, ali i naša djeca.

Ako se bilo tko osjeća povrijeđeno, tužno i loše, nikome nije dobro.

Poštovani roditelji, a i sam, sam roditelj troje djece, naša je odgovornost što nam djeca pišu, komentiraju, pohvaljuju ili vrijeđaju na društvenim mrežama. Znamo da pubertet nosi svoje hridi posebno danas u otvorenim komunikacijskim mrežama kojima se djeca koriste i kojima su izloženi, a da možda i ne znamo sve. Škola nije odgovorna za ono što vaša djeca pišu po društvenim mrežama.

Odgovorni ste vi, oni su maloljetni.

Što ćete vi pisati i komentirati, vi odrasli međusobno, opet ste odgovorni vi.

Kao i mi učitelji ako ih koristimo.

Često kažemo, dijete mi je doma, eno ga u sobi. Je li stvarno u sobi ? Ili na mreži !? Nije isto.

Zato sam u Školi zabranio bilo koje daljnje komentiranje ovih događaja, a vas roditelje molim da ispred djece isto više ne komentirate, jer njima je najteže. Oni s jedne strane imaju prijatelje u razredu i školi, žele biti s njima, a s druge ste strane ste VI, roditelji, najdraži, njihovi.

Stanimo. Dobio sam očitavanja roditelja, učitelja, razgovarali smo u više navrata s djecom. Nemoguće je raspetljati klupko činjenica, nagađanja, komentara, postupaka…posebno međusobnih, a nastalih iz poruke djece na njihovim društvenim mrežama, ovaj put Instagramu. Za koje Škola nije odgovorna.

Zato vas kao ravnatelj molim, zbog svih njih ako su nam najvažniji, a jesu siguran sam, okončajmo sada ovu situaciju. Zbog njih. Oni će se opet povezati jer su mi rekle „...mi smo išle kao najbolje prijateljice“.

Želim vas sve pozdraviti starim pozdravom, veseli i zdravi bili.

Ravnatelj Davor Bučević; prof,;mr.oec.

PS. Opravdat ću izostanak djeci kojima to odgovara do kraja tjedna, ali bit će vam ipak najlipše u Školi.