Literarno - likovno - filmski natječaj „Kaštelanske štorije 2016.“
Autor: Administrator , 20. 1. 2016.

U povodu Dana Grada Kaštela, Gradska knjižnica Kaštela raspisuje Literarno - likovno - filmski natječaj na temu Kaštela pod naslovom „Kaštelanske štorije 2016.“. Natječaj je otvoren od 14. siječnja do 15. veljače 2016. godine, a u istome mogu sudjelovati državljani Republike Hrvatske, djeca i odrasli.

Literarni radovi poslani na natječaj (pjesme, priče, crtice, igrokazi, anegdote, putopisi ili eseji inspirirani Kaštelima i životom u Kaštelima – kaštelanska kulturna i prirodna baština, osobe i događaji iz kaštelanske prošlosti, legenda o Miljenku i Dobrili itd.) mogu biti pisani na hrvatskom književnom jeziku ili dijalektu (čakavici) i šalju se isključivo na adresu elektroničke poštenatjecajkastela@gmail.com s naznakom „Za natječaj Kaštelanske štorije“ u obliku Word dokumenta nazvanog: Ime_Prezime_Naslov.doc ili Ime_Prezime_Naslov.docx, pri čemu literarni rad ne smije biti duži od pet kartica teksta, pisan oblikom slova Times New Roman, veličina 12, prored 1,5.

U posebnoj poruci (u tijelu poruke ili u posebnom Word dokumentu) potrebno je poslati i kratak životopis (do 15 redaka), kao i: ime i prezime, godinu rođenja, adresu stanovanja, broj mobitela i e-mail adresu za odrasle, dok je za djecu potrebno navesti još i razred i naziv osnovne ili srednje škole koju dijete polazi, kao i ime i prezime učitelja/nastavnika/mentora i broj mobitela.

Kratki igrani ili dokumentarni filmovi, u trajanju od 1 do 5 minuta (inspirirani Kaštelima i životom u Kaštelima – kaštelanska kulturna i prirodna baština, osobe i događaji iz kaštelanske prošlosti, legenda o Miljenku i Dobrili itd.), mogu biti poslani u bilo kojem formatu na adresu elektroničke pošte natjecajkastela@gmail.com s poveznicom na datoteku  koja sadrži film i koju je moguće preuzeti (za datoteke veće od 20 MB koristiti npr. Jumbo mail, Dropbox, Box, Google Drive itd.).

Kratki igrani ili dokumentarni filmovi ne smiju biti duži od 5 minuta, a u poruci je potrebno poslati i kratak životopis (do 15 redaka), te ime i prezime, godinu rođenja, adresu stanovanja, broj mobitela i e-mail adresu za odrasle, dok je za djecu potrebno navesti još i razred i naziv osnovne ili srednje škole koju dijete polazi, kao i ime i prezime učitelja/nastavnika/mentora i broj mobitela.

Pojedinačni i grupni likovni radovi (inspirirani Kaštelima i životom u Kaštelima – kaštelanska kulturna i prirodna baština, osobe i događaji iz kaštelanske prošlosti, legenda o Miljenku i Dobrili itd.) šalju se poštom na adresu: Gradska knjižnica Kaštela (Za natječaj “Kaštelanske štorije”), Trg palih za domovinu 1, 21212 Kaštel Sućurac ili se mogu donijeti u jedan od šest odjela Gradske knjižnice Kaštela.

Na poleđini svakog likovnog rada potrebno je napisati: naslov rada, ime i prezime autora, godinu rođenja, adresu stanovanja i broj telefona/mobitela, dok je na posebnom papiru uz radove potrebno priložiti: naslov rada, ime i prezime, godinu rođenja, adresu stanovanja, broj mobitela i e-mail adresu za odrasle, dok je za djecu potrebno navesti još i razred i naziv osnovne ili srednje škole koju dijete polazi, kao i ime i prezime učitelja/nastavnika/mentora i broj mobitela. Sve navedene podatke potrebno je poslati i na adresu elektroničke pošte natjecajkastela@gmail.com.

Povjerenstvo će odabrati najuspješnije radove u svim kategorijama, a popis nagrađenih bit će objavljen na internet stranici Gradske knjižnice Kaštela http://www.gkk.hr i na Facebook stranici GKK nekoliko dana prije završnog događanja s dodjelom nagrada, koje će biti organizirano u sklopu proslave Dana Grada Kaštela (04. ožujka), kada će nagrađeni autori i njihovi radovi biti javno predstavljeni.

Najbolji literarni, likovni i filmski radovi bit će nagrađeni i objavljeni na internet stranici Gradske knjižnice Kaštela www.gkk.hr i tiskani u Zborniku GKK “Kaštelanske štorije 2016.”.

Natječaj je objavljen na internet stranici Gradske knjižnice Kaštela www.gkk.hr i na Facebook stranici Gradske knjižnice Kaštela.