« Ožujak 2024 »

DAN SREDNJIH ŠKOLA SPLITSKO DALMATINSKE ŽUPANIJE
Autor: Simona Bijelić, 11. 5. 2017.

Upravni odjel za društvene djelatnosti Splitsko dalmatinske županije u suradnji s nadležnim odjelom Ureda državne uprave Splitsko dalmatinske županije, Hrvatskim zavodom za zapošljavanje Područnim uredom Split, Hrvatskom gospodarskom komorom i Obrtničkom komorom Splitsko dalmatinske županije pokrenuo je manifestaciju "Dan srednjih škola Splitsko dalmatinske županije.

Cilj ovog predstavljanja je da se sve srednje škole Splitsko dalmatinske županije predstave putem informatinvnih štandova te u izravnom kontaktu s učenicima, roditeljima i ostalom zainteresiranom javnošću pruže sve relevantne informacije o nastavnim programima i upisima. Pored škola predstavit će se i druge važne institucije poput Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore i Zavoda za zapošljavanje s važnim informacijama iz gospodarstva te potrebama hrvatskog gospodarstva i obrtništva u odnosu na obrazovanje, znanja i zanimanja za kojima postoji potreba na tržištu rada.

Manifestacija "Dan srednjih škola Splitsko dalmatinske županije 2017.godine" će se održati u subotu 13. svibnja 2017.godine od 10:00 do 15:00 sati na prostoru Kazališnog trga – Trga Gaje Bulata, odnosno na platou ispred zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu. Svečano otvaranje predviđeno je s početkom u 11 sati.

O školama i njihovim programima govorit će učenici i njihovi profesori te će biti na raspolaganju davati odgovore na sva pitanja zainteresiranim osnovcima i roditeljima o svemu što ih zanima prije upisa. "Dan srednjih škola Splitsko dalmatinske županije" najbolja je prilika da se na jednom mjestu prikupe i usporede sve važne informacije na osnovu kojih će učenici donijeti konačnu odluku u koju će se srednju školu upisati. Vjerujemo da ćemo upravo na ovakav način pomoći i učenicima i roditeljima, a i široj javnosti pružiti mogućnost da se upozna s mogućnošću upisa u srednje škole naše županije.