AKTUALNOSTI u Školi na 11.kolovoza 2022.g
Autor: Davor Bučević, 11. 8. 2022.

Poštovani roditelji i učenici

Evo nekoliko obavijesti o aktualnostima u pripremi nove školske godine kozapoćima  5.rujna 2022.g:

1.Ustroj broja razreda

2.Nabava udžbenika (financira Ministarstvo znanosti) i radnih bilježnica..( financira Grad Split)

1.Ustroj broja razreda

Prema upravo primljenoj Odluci Županije SD o ustroju broja razreda u našoj Školi odobrano je da se sadašnja 2 četvrta razreda pretvore u 3 peta. Kao što sam  u donjoj obavijesti već napisao to je izvrsno zbog smanjenja broja djece u tim razredima što će im uveliko pomoći u višim radredima posebice jer u petom i šestom imaju obveznu informatiku, a u sedmim dobivaju još dva nova predmeta (kemiju i fiziku). Roditelje ćemo izvjestiti o prijedlogu razrednica četvrtih i stručne službe Škole o sastavu potpuno novih razreda.

Broj razreda po paralelama je: 3-3-3-2-3-3-2-2

Prenosimo OBAVIJEST GRADA ZA RODITELJE UČENIKA 28 OSNOVNIH ŠKOLA GRADA SPLITA
Grad Split je u Proračunu za 2022. godinu osigurao sredstva za sufinanciranje nabavkedrugih obrazovnih materijala za učenike 28 osnovnih škola s prebivalištem u Splitu.Drugi obrazovni materijali uključuju slijedeća nastavna sredstva: radne bilježnice, zbirke zadataka, kutije za tehnički odgoj, likovne mape, atlase i ostala sredstva koja su u pojedinim školama odabrana za ostvarivanje odgojno-obrazovnih ishoda utvrđenih predmetnim kurikulumom. Osnovne škole Grada Splita će do početka nastavne godine nabaviti dio drugih obrazovnih materijala za sve upisane učenike za školsku godinu 2022./2023. Nabavka onog
dijela drugih obrazovnih materijala koji se ne budu mogli financirati sredstvima iz Proračuna Grada Splita će ići na teret roditelja. Škole će obavijestiti roditelje koje druge obrazovne materijale trebaju sami nabaviti.
Drugi obrazovni materijali koji budu nabavljeni sredstvima iz Proračuna Grada Splita su vlasništvo škola i one ih daju na uporabu učenicima koji će ih preuzeti u školi prvog dana nastave u slijedećoj školskoj godini.
Roditelji učenika prvog razreda u školskoj godini 2022./2023. preuzimaju druge obrazovne materijale za učenike i potpisuju izjavu o preuzimanju i načinu uporabe preuzetih materijala. Učenici ostalih razreda potpisuju preuzimanje drugih obrazovnih materijala i izjave koju će vratiti u školu nakon potpisa roditelja.
Druge obrazovne materijale koji su namijenjeni višegodišnjem korištenju učenik je dužan vratiti u školu po završetku onog razreda nakon kojeg se više u nastavi ne koristi pojedinimaterijal.

Poštovani roditelji, sutra ćemo objaviti daljnje obavijesti o provedbi ovih odluka.

Veseli i zdravi bili

Ravnatelj Daor Bučević,prof.;mr.oec.